رمضان امسال بهترین زمان برای خرید تلویزیون

رمضان امسال بهترین زمان برای خرید تلویزیون

بازار لوازم صوتی و تصویری به ویژه تلویزیون و سینما خانگی این روزها با بازار رمضانی سال‌های قبل متفاوت است.

 

تلویزیون

رمضان امسال بهترین زمان برای خرید تلویزیون

بازار لوازم صوتی و تصویری به ویژه تلویزیون و سینما خانگی این روزها با بازار رمضانی سال‌های قبل متفاوت است.

 

تلویزیون

 

اگر سری به مراکز خرید و فروش لوازم صوتی و تصویری بزنید شاهد خواهید بود که بر خلاف سال‌های قبل که در ماه رمضان بازار این کالاها سرد و بی‌رونق بوده، امسال بازار با ریزش تقاضا مواجه نشده است. نکته دیگری که قابل ذکر است این است که بازار تابستانی امسال که با ماه رمضان هم توام است ، با افزایش تقاضا برای کالاهای گارانتی دار مواجه شده است.

فعالان بازار علت این امر را برگزاری جشنواره‌های تابستانی از جانب برخی از شرکت‌های عرضه‌کننده و نمایندگی‌های فروش اعلام کردند.

به گفته روزبه صمدی، یکی از فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری، طی یک ماه اخیر با برگزاری جشنواره‌های فروش ویژه تابستانی بازار خرید و فروش کالاهای صوتی و تصویری، به ویژه تلویزیون‌های LED گرم و پررونق شده است و علت هم این است که اکثر نمایندگی‌های فروش اقدام به برگزاری جشنواره‌ فروش و ارائه هدایای نفیس به خریداران کرده‌اند.

ذوقی، یکی دیگر از فعالان بازار نیز با بیان این مطلب که برگزاری جشنواره‌های فروش ویژه کمک بزرگی به نجات بازار از رکود در ماه رمضان کرده است گفت، هر سال در ماه رمضان بازار با کاهش تقاضا مواجه می‌شد، اما امسال وضعیت تغییر کرده است و بازار مشتریان خود را از دست نداده است.

مولوی، یکی دیگر از فعالان بازار نیز با اشاره به این موضوع که فروشندگان کالاهای بدون گارانتی هم با توجه به برگزاری جشنواره‌های فروش تابستانی اقدام به کاهش کالاهای خود کرده‌اند تا توجه خریداران را از دست ندهند گفت، این موضوع (رقابت بین نمایندگی‌های فروش و فروشندگان کالاهای بدون گارانتی) در نهایت به نفع مصرف‌کننده تمام می‌شود. چرا که از یک سو قیمت کالاهای بدون گارانتی در بازار کاهش می‌یابد و در سوی دیگر کالای با گارانتی با شرایط ویژه و با ارائه کالاهای نفیس به فروش می‌رسد.

نکته جالب اینجاست که با وجودی که اهم تبلیغات نمایندگی‌های فروش برای محصولات سه بعدی و تلویزیون‌های هوشمند است، اما میزان تقاضا بری تلویزیون‌های LED و LCD افزایش یافته است و بازار خرید و فروش نمونه‌های سه بعدی همچنان بی‌رونق سرد است.

بیدل، یکی از فعالان لوازم صوتی و تصویری در این باره می‌گوید، چند سال پیش هم وضعیت به همین منوال بود. شرکت‌ها برای افزایش فروش نمونه‌های LED تمام تلاش خود را می‌کردند و تبلیغات زیادی برای به فروش رساندن این نمونه از تلویزیون‌ها می‌کردند. ولی نتیجه این بود که توجه خریداران به سمت نمونه‌های ارزان قیمت بازار یعنی LCDها بود. در شرایط فعلی هم همین‌طور است. فروشندگان برای فروش محصولات جدید خود تلاش می‌کنند، ولی تقاضا برای محصولات و تکنولوژی‌های قدیمی‌تر افزایش می‌یابد و این نشانه این است که قدرت مالی اکثر خریداران کم است.

فعالان بازار معتقدند با توجه به روند قیمت‌ها زمان حاضر بهترین وقت برای خرید تلویزیون است. چرا که هم قیمت‌ها کاهش یافته است و هم مدل‌های جدید با هدایای نفیس به فروش می‌رسند.

نظرات در رابطه با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :