تفاوت و مزاياي full led و LED حاشيه اي

هدف از قرار دادن این مقاله ،ارتقاء سطح معلومات بازدید کننده بوده و تبلیغ برند خاصی نمی باشد.
گروه یاسین

در تلويزيونهاي LED نور زمينه توسط لامپهاي LED (Light Emitting Diode) تامين مي شود در حاليکه درتلويزيونهاي LCD ... 


گروه فنی یاسین با بیش از 16 سال سابقه در تعمیرات تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری ، با به کار گیری افراد کارآزموده ،آمادگی دارد تعمیرات تخصصی و سریع  تلویزیون و انواع لوازم صوتی و تصویری شما را در سریعترین زمان و با مناسب ترین قیمت در محل کار یا منزل شما بعهده بگیرد

دفتر مرکزی :     8 الی 19   33676772 - 33678549
حسینی : 09123376056


در تلويزيونهاي LED نور زمينه توسط لامپهاي LED (Light Emitting Diode) تامين مي شود در حاليکه درتلويزيونهاي LCD نور زمينه از طريق لامپ هاي کاتدي فلورسنت سرد(CCFL) تامين مي گردد. لامپهاي LED داراي شدت نور بيشتر، سفيدي خالصتر ، طول عمر بالاتر و مصرف برق کمتر مي باشد. تلويزيونهاي LED شارپ علاوه بر مزاياي فوق داراي تکنولوژيFull LED مي باشد که در آن،LED هاي زمينه برخلاف ديگر تلويزيونهاي موجود در بازار، در کل نقاط پشت پانل پخش شده است.
با توجه به پخش LED ها در کل پانل، تلويزيونهاي شارپ کنتراست بسيار بالايي داشته و تصاويري بي نظير با رنگهاي واقعي ارائه مي دهد در حاليکه در تلويزيونهاي دارايLED حاشيه اي، LED ها فقط درکناره هاي پانل قرار گرفته اند و بدليل عدم وجود LED در مرکز پانل، تصاويري با کنتراست ضعيف تر دارند. همچنين تکنولوژي مگا کنتراست (يک به دو ميليون) تلويزيونهاي شارپ، کيفيت تصاوير را با ايجاد رنگ مشکي تر بالاتر مي برد.
بدليل استفاده از هوا به عنوان رسانا در تلويزيون هاي Full LED بجاي فيبرهاي آکريليک در تلويزيونهايLED حاشيه اي، قدرت رسانايي بيشتر بوده و توان مصرفي برق کمتري در جهت رساندن نور به مرکز پانل و ارائه روشنايي يکسان در تمام پانل صرف مي شود.
بدليل اينکه عمدتا تلويزيونهاي LED حاشيه اي باريکتر از تلويزيونهاي Full LED هستند ، گرماي بيشتري در فضاي پانل تلويزيون ايجاد شده و طول عمر دستگاه را کمتر مي کند.


همچنين با توجه به باريک بودن تلويزيو نهاي LED حاشيه اي استفاده از Speaker هاي قوي که معمولا بزرگتر هستند ممکن نمي باشد، بنابر اين با استفاده از Speaker هاي ضعيفترتلويزيونهاي LED حاشيه اي کيفيت صداي پايين تري نسبت به تلويزيون هاي Full LED دارند.

نظرات در رابطه با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :