بررسی تلویزیون f8880 سامسونگ

.


مانی قاسمی

لینک مطلب از سایت نارنجی


تلویزیون ها یا همان جعبه های جادویی دوست داشتنی، سال ها است که در مرکز خانواده ها مسئولیت سنگین تفریح و سرگرمی را بر عهده دارند. از پنجاه سال پیش که اولین تلویزیون ها با ابعادی غول آسا وارد کشورمان شدند،....

.


مانی قاسمی

لینک مطلب از سایت نارنجی


تلویزیون ها یا همان جعبه های جادویی دوست داشتنی، سال ها است که در مرکز خانواده ها مسئولیت سنگین تفریح و سرگرمی را بر عهده دارند. از پنجاه سال پیش که اولین تلویزیون ها با ابعادی غول آسا وارد کشورمان شدند، تا امروز که ضخامت آن ها به اندازه یک کتاب شده است، فیلم ها و سریال ها و مستند های رنگارنگی از این جعبه های سحر آمیز پخش شده و خاطرات متعددی را برای هر یک از ما رقم زده اند.
شاید فلسفه و کارآیی تلویزیون ها مانند موبایل هرگز دچار تغییرات آنچنانی نشد، اما به هر ترتیب پیشرفت تکنولوژی اکنون جذاب ترین تلویزیون های ممکن را پیش روی ما نهاده. یکی از شرکت هایی که همواره از پیش قراولان این صنعت به شمار می رفته، سامسونگ است. سامسونگی که این بار بر خلاف بخش موبایل، متهم به کپی برداری از سایرین نمی شود و برای خود صاحب قلمرویی مستحکم است.
تلویزیون هوشمند F8880 این شرکت، از محصولات سال 2013 است و مطابق با عادت همیشگی سامسونگ، مجموعه ای از امکانات را همراه خود دارد. در ادامه مطلب با نارنجی همراه باشید تا این محصول را مورد بررسی قرار دهیم و از نقاط ضعف و قوت آن آگاه شویم.

طراحی

باریک و زیبا. این دو کلمه اولین لغت هایی هستند که هنگام مشاهده F8880 به ذهن خطور می کنند. نمای این تلویزیون از جلو، تحت سلطه لبه های باریکی است که در اطراف نمایشگر قرار گرفته اند. لبه های 5 میلیمتری آنقدر باریک هستند که می توان گفت سامسونگ تقریبا موفق شده تلوزیونی بدون قاب را تولید نماید. لبه های کناری در مقایسه با مدل سال قبل سامسونگ، نه تنها باریک تر شده اند، بلکه رنگشان هم سیاه شده تا کمتر دیده شوند و به هیچ وجه جلب توجه نکنند.

لبه پایینی تلویزیون را نواری نقره ای تشکیل داده و لوگوی سامسونگ در وسط آن جا خوش کرده. این لوگو اکنون کوچکتر شده تا حس لوکس بودن بیشتری را به دستگاه ببخشد. هنگامی که تلویزیون به برق باشد، لوگوی سامسونگ با نور سفیدی می درخشد و طراحی چشم نوازش را به رخ می کشد. در بالای این محصول، یک وبکم و اطراف آن نیز حفره های میکروفون دیده می شود. سامسونگ برای اینکه قاب بی نظیر دستگاهش را با برجستگی وبکم دچار خدشه نکند، طراحی متفاوتی را برای این بخش در نظر گرفته. این وبکم در واقع در داخل یک حفره مخفی شده و شما در صورتی که بخواهید از آن استفاده کنید باید با فشار اندکی آن را از مخفیگاه خود خارج نمایید.

ضخامت F8880 تنها 35 میلیمتر است، یعنی تقریبا معادل یک کتاب 100 برگ. اگر نگاهی به پشت این دستگاه بیندازیم با ساختاری پلاستیکی و یکپارچه مواجه می شویم. دقت سامسونگ در رابطه با طراحی پشت تلویزیون جالب توجه است. این شرکت به نحوی عمل کرده تا اگر شما تلویزیون را در مکانی قرار دهید که پشت آن هم معلوم باشد، از تمیزی آن بخش لذت ببرید. پورت ها طوری طراحی شده اند که تنها از زوایایی خاص معلوم هستد و حتی حفره های فن و اسپیکر هم از الگویی مشابه پیروی می کنند. مجموعه این ریزه کاری ها دست در دست هم داده اند تا قسمت پشتی تلویزیون ساختاری نسبتا یکپارچه داشته باشد و از آشفتگی معمول سایر تلویزیون ها در آن خبری نباشد.
پورت های دستگاه عبارت هستند از:

• ۴ ورودی HDMI• ۳ پورت USB• لن وایرلس داخلی• ۱ سری پورت ورودی YPbPr• ۲ سری پورت ورودی ویدیویی • ۱ خروجی صدای دیجیتال (اپتیکال)• ۱ ورودی RF (آنتن معمولی / ورودی شبکه کابلی)• ۱ خروجی صدا (Mini Jack)• ۱ پورت اترنت (لن)• MHL• خروجی IR

یکی از مهمترین حوزه های رقابت بین شرکت های سازنده جهت عرضه تلویزیون هایی زیبا تر، در قسمت پایه این محصولات است. سامسونگ برای F8880 پایه ای نقره ای رنگ و آهنی را در نظر گرفته که به شکل یک نیم دایره در پشت تلویزیون قرار می گیرد. این پایه ارتفاع بسیار اندکی از سطح میز دارد و به نوعی در زیر تلویزیون پنهان می شود. این پایه زیبا البته نقطه ضعفی نیز دارد؛ میز زیرین F8880 باید تقریبا به اندازه خود تلویزیون طویل باشد تا بتواند به خوبی از پس نگه داشتن این محصول بر بیاید، در همین راستا توصیه می کنیم که اگر قصد خرید این دستگاه را دارید، به فکر میزی با طول تقریبی 125 سانتی متر باشید.

کنترل از راه دور

کنترل های کلاسیک را فراموش کنید، تلویزیون هوشمند کنترل متفاوتی را نیز می طلبد. در کنترل F8880 تعداد دکمه های مرسوم به شدت کاهش یافته و اکنون برای جابه‌جای بهتر در منو ها، تاچ پد کوچکی در میانه دستگاه تعبیه شده. جلوی این کنترل نقره ای رنگ است و ظاهر زیبایی دارد. اگر درب پلاستیکی پشت آن را نیز باز کنید با محفظه دو باتری قلمی مواجه می شوید.

این کنترل در بالای خود میکروفونی دارد که از طریق آن ارتباط صوتی با تلویزیون صورت می گیرد (در این مورد کمی پایین تر بیشتر توضیح خواهیم داد.) جالب است بدانید که کنترل هوشمند سامسونگ از تکنولوژی مادون قرمز استفاده نمی کند و با بلوتوث به تلویزیون متصل می شود؛‌ و این اتفاق بدین معنا است که شما دیگر لازم نیست تا حتما کنترل را رو به تلویزیون بگیرید و دکمه های آن را فشار دهید.

شاید کمی طول بکشد تا به کار با کنترل هوشمند سامسونگ عادت کنید. بسیاری از دکمه هایی که سال ها بر روی کنترل سایر تلویزیون ها وجود داشتند و شما را به خود عادت داده بودند، اکنون حذف گشته اند، پس طبیعی است که در ابتدا کمی با این دستگاه احساس غریبی کنید. اما با حذف این دکمه ها، فرآیندها چگونه انجام می شوند؟ با لمس تاچ پد دستگاه، منویی کوچک در پایین نمایشگر تلویزیون نقش می بنندد که با جا به جا شدن در میان آن، می توانید گزینه های مورد نظر خود را پیدا کنید. به محض اینکه به کنترل هوشمند سامسونگ عادت کنید، به شدت از آن لذت خواهید برد و حتی بعد از مدتی کنترل های کلاسیک را به چشم گجت هایی غار نشینانه نگاه خواهید کرد. اما به هر ترتیب اگر با کنترل هوشمند ارتباط برقرار نکردید، باید به اطلاع برسانیم که سامسونگ یک کنترل عادی با تعداد بسیار زیادی دکمه نیز در داخل جعبه F8880 قرار داده.

نمایشگر

تکنولوژی نمایشگر این تلویزیون LED-Based LCD نامیده می شود. اما این نام گذاری به این خاطر است که پنل LCD نمایشگر، وظیفه تولید طیف های نوری را بر عهده دارد که ترکیب آن ها یک پیکسل را تشکیل می دهد. از سوی دیگر دیود های LED روشنایی تولید می کنند تا تصویر نهایی با کیفیت بیشتری به چشم کاربر منتقل شود. F8880 تلویزیون Edge-LED است، بدین معنی که دیود های LED آن در اطراف پنل نمایشگر چیده شده. نوع دیگر چینش LED ها Direct نامیده می شود که در آن ها دیود ها در پشت نمایشگر تعبیه می شوند. کیفیت نهایی این دو نوع چینش فرقی با یکدیگر ندارد و بیش تر در معماری الکترونیکی محصول تاثیر گذار است.
شاید بسیاری از شما هنوز میان انتخاب LED و Plasma مردد باشید؛ اگر بخواهیم مقایسه کوچکی میان این دو تکنولوژی داشته باشیم باید بگوییم روند تغییرات در صنعت تلویزیون به نحوی است که نشان می دهد LED ها با سرعت بیشتری مشغول پیشرفت هستند و این موضوع می تواند به مرور منجر به کنار رفتن نمایشگر های پلاسما شود.
پلاسماها قطر بیشتری دارند، روشنایی کمتری را ارئه می دهند و ضمن تولید حرارت بیشتر، مصرف برق بالاتری نیز دارند. اما از سوی دیگر به علت ماهیت گازی پلاسما، این تکنولوژی برای نمایش ویدیوهایی با سرعت بالا، مانند بازی های کامپیوتری، مناسب تر است و رنگ های بهتری را نیز در مقایسه با LED ها نشان می دهد.

تلویزیون ها در واقع تصاویر ثبت شده توسط دوربین ها را صرفا پخش نمی کنند، بلکه با استفاده از الگوریتم هایی، اقدام به باز سازی تصاویر می کنند و سپس آن ها را به کمک پیکسل های نوری نمایش می دهند. با در نظر گرفتن این فرآیند، چند ویژگی مهم در تصویر سازی مطرح می شود که عدد آن ها برای هر تلویزیون، حکمی تعیین کننده در کیفیت نهایی تصویر دارد.
یکی از کلیدی تری ویژگی ها Refresh Rate نام دارد. این ویژگی در واقع بدین معنی است که پنل نمایش چند بار باید ریفرش شود تا تصویر ساخته شود. در F8880 این مهم، ۲۰۰ بار در ثانیه انجام می شود.
یکی دیگر از فاکتور ها، Clear Motion Rate نام دارد. فرض کنید در حال تماشای فوتبال هستید و توپ از گوشه تصویر به بخشی دیگر فرستاده می شود. حال هر چه میزان CMR بالاتر باشد، تعداد پیکسل هایی که موقع شوت شدن توپ روشن و خاموش می شوند تا تصویر شبیه سازی شود، بیشتر است. نرخ این فاکتور در تلویزیون مورد بحث در این مطلب، ۱۲۰۰ است که البته این میزان برای برق آمریکا است و در ایران با برق ۵۰ هرتز، CMR برابر ۱۰۰۰ است.

سامسونگ همچنین از تکنولوژی Micro Dimming در این تلویزیون استفاده کرده. این تکنولوژی صفحه نمایشگر را به چهارخانه های مساوی تقسیم می کند تا کار تصویر سازی در جز های کوچکی انجام شود. هرچه تعداد این خانه ها بیشتر باشد، کنترل بر روی جزییات بیشتر می شود و در نهایت کیفیت تصویر بالاتر می رود. عدد مورد نظر برای این محصول، ۱۲۰۰ است. جالب است بدانید که این رقم در تلویزیون های ارزان تر، معادل ۷۰۰ است.

کیفیت صدا

F8880 را شاید بتوان از لحاظ صدا یکی از بهترین تلویزیون های موجود در میان هم رده های خودش دانست. صدای خروجی از این دستگاه، شاید به هیچ وجه قابل مقایسه با یک سیستم صوتی جداگانه نباشد، اما برای یک تلویزیون، دارای کیفیت بسیار مطلوبی است. صدای تاثیر گذار و لذت بخش F8880 هنگام تماشای فیلم ها به خوبی خودش را نشان می دهد و شما را به دنیای دیگری می برد. با این حال برای کسی که تلویزیونی با این کیفیت را خریداری می کند، قطعا خرید یک سیستم صوتی مجزا نیز مشکلی نخواهد بود.

تلویزیون هوشمند

تنها کافی است تا دکمه SmartHub را بر روی کنترل F8880 بفشارید تا سفری جادویی داشته باشید به دنیای هوشمند تلویزیون سامسونگ. در اولین پنلی که در مقابل شما قرار می گیرد، اپلیکیشن هایی که به صورت پیش فرض بر روی دستگاه نصب هستند، مشاهده می شوند. سامسونگ در حال حاضر 700 اپلیکیشن برای تلویزیون های هوشمندش طراحی کرده که برای دانلود آن ها باید از همین پنل به فروشگاه اپلیکیشن ها بروید و گزینه هایی که دوست دارید را بر روی دستگاه خود نصب نمایید. F8880 چهار گیگابایت فضای داخلی دارد که از آن میزان، 2 گیگابایت جهت دانلود اپلیکیشن ها در اختیار کاربر قرار می گیرد.

در میان اپلیکیشن های متعدد سامسونگ، شاید یکی از کاربردی ترین برنامه ها را بتوان نرم افزار Skype دانست. شما می توانید با اتصال حساب کاربری اسکایپ به تلویزیون، از طریق دوربینی که بر روی F8880 تعبیه شده با دوستانتان ارتباط ویدیویی برقرار کنید و از تصویر آن ها بر روی نمایشگر با کیفیت تلویزیون لذت ببرید.
دفتر سامسونگ ایران برای اینکه مشتریانش در داخل کشور بتوانند استفاده ای هر چه بهتر از قابلیت های تلویزیون هوشمندشان داشته باشند، با کمک توسعه دهندگان داخلی، اپلیکیشن هایی اختصاصی را طراحی کرده و در فروشگاه برنامه های خود قرار داده. پیش از این در مطلبی جداگانه به مرور برجسته ترین اپلیکیشن های فارسی سامسونگ پرداختیم، اما در همین رابطه بد نیست بدانید که در حال حاضر تعداد نرم افزار های ایرانی سامسونگ ۱۳۰ عدد است و بیش از ۲۰ نرم افزار دیگر نیز در دست تهیه هستند.
اپلیکیشن ها البته تنها قسمتی نیستند که برای کاربران ایرانی به صورت اختصاصی تهیه گشته اند؛ در تلویزیون F8880، سامسونگ از تکنولوژی DVB-T نیز استفاده کرده تا از این طریق دیگر برای دریافت شبکه های دیجیتال نیازی به Setup box نداشته باشید.

دومین پنلی که در اسمارت هاب سامسونگ دیده می شود، مربوط به نمایش محتواها است. در این بخش می توانید عکس ها، ویدیو ها و موزیک هایی که از طریق USB به دستگاه متصل کرده اید را مشاهده نمایید. ما در بررسی خود هاردی یک ترابایت را به دستگاه متصل کردیم و توانستیم به راحتی از محتوای آن استفاده نماییم. در این پنل همچنین بخشی برای برنامه های تلویزیونی ضبط شده، دیده می شود. همانطوری که پیش تر نیز اشاره کردیم F8880 دو گیگابایت حافظه داخلی را در اختیار کاربر قرار می دهد، اما این فضا تنها می تواند برای دانلود اپلیکیشن ها مفید باشد. با این توضیح باید بگوییم که جهت ضبط برنامه های تلویزیونی حتما باید یک حافظه جانبی را به تلویزیون متصل کرده باشید تا ویدیو ها بر روی آن ذخیره گردد.

یکی از ویژگی های جذابی که در مجموعه قابلیت های هوشمند F8880 دیده می شود، کنترل حرکتی آن است. برای استفاده از این قابلیت تنها کافی است تا دوربین دستگاه را از محفظه خود خارج نمایید. حال اگر در مقابل دوربین قرار بگیرید و دست خود را بالا ببرید، ناگهان نشانگری بر روی صفحه ظاهر می شود. این نشانگر با حرکت دست شما جا به جا می شود و فرمان های شما را اطاعت می کند. برای دسترسی آسان تر به تنظیمات در این حالت، میان بر هایی بر روی صفحه نقش می بندد. برای انتخاب هر گزینه باید نشانگر را بر روی آن برده و دست خود را مشت نمایید.
قابلیت Motion Control سامسونگ بسیار جذاب است، اما باید بگوییم مانند بسیاری از کنترل های حرکتی که پیش از این در موبایل های سامسونگ هم شاهدشان بودیم، استفاده چندانی را برای کاربر به همراه ندارد. این قابلیت نسبت به مدل های سال گذشته بسیار بهبود یافته، و اکنون عملکرد دقیق تری دارد، اما هنوز هم در بعضی شرایط تنظیم و کار کردن با آن با برخی مشکلات همراه است.

در F8880 نه تنها چشم دستگاه، نگاه از شما بر نمی دارد، بلکه گوش های آن نیز منتظر خروج فرمان های صوتی از دهانتان هستند. در Voice Control این تلویزیون مجموعه ای نسبتا طولانی از فرمان ها وجود دارد که با بیان کردن شان، تلویزیون فعالیت ها را اجرایی می کند. در صورتی که محیط اطراف خلوت باشد می توانید از فاصله دور اسم رمز (smart tv) را فریاد بزنید و پس از آن فرمان مورد نظر خود را به زبان آورید. اما اگر در مهمانی به سر می برید و سر و صدای بسیاری در اطرافتان وجود دارد، کافی است دکمه میکروفون بر روی کنترل هوشمند F8880 را زده و شروع به صحبت از طریق کنترل کنید.

در نهایت در این بخش جا دارد به مرورگر F8880 اشاره کنیم. به کمک این مرورگر می توانید لذت اینترنت گردی را در نمایشگر با کیفیت تلویزیون خود تجربه نمایید. در این بخش قادر هستید تا سه تب را باز کنید و میان آن ها جابه‌جا شوید، همچنین از جمله دیگر قابلیت های مرورگر این تلویزیون هوشمند می توان به امکان تعریف لیست سفید سایت ها اشاره کرد؛ با تعریف این لیست کاربران تنها قادر هستند تا سایت هایی را باز کنند که شما از پیش تعیین کرده اید. خوشبختانه سامسونگ این امکان را فراهم کرده تا برنامه های تلویزیونی نیز در پنجره ای کوچک در گوشه مرورگر به نمایش در بیاید، از این طریق برای مثال هم می توانید نارنجی بخوانید و هم فوتبال را دنبال کنید.

اسکرول کردن در صفحات به لطف تاچ پد کنترل هوشمند F8880 به خوبی صورت می پذیرد، هر چند که اگر بخواهید به سرعت به پایین یک صفحه طولانی برسید، کار چندان راحتی در پیش رو ندارید. از نقاط ضعف این مرورگر همچنین می توان به مشکل آن در نمایش حروف فارسی در برخی از قسمت ها اشاره کرد. برای مثال تیتر پست های نارنجی به صورت حروف جدا از هم نشان داده می شود و یا همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در برخی صفحات حروف از به هم ریختگی های کوچکی رنج می برند. این مشکل شاید کمی آزار دهنده باشد، اما در تجربه لذت بخش وبگردی در تلویزیون، اختلال جدی ایجاد نمی کند.

جهت تایپ در این مرورگر سامسونگ یک کیبورد مجازی را بر روی صفحه ایجاد می کند که باز هم به لطف تاچ پد کنترل، انتخاب حروف آن کار چندان سختی به شمار نمی رود. در رابطه با این کیبورد باید اشاره کنیم که زبان فارسی نیز در آن موجود است و با انتخابش می توانید از حروف فارسی بر روی صفحه برخوردار شوید. اگر نیاز به تایپ طولانی داشتید، قطعا استفاده از کیبورد مجازی کار عاقلانه ای به شمار نمی رود؛ در این شرایط توصیه می کنیم که کیبورد و ماوس بی سیمی را تهیه کنید و با اتصال دانگل آن به پورت USB تلویزیون، کار خود را راحت نمایید.
کلیه فرآیند هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، به لطف پردازنده ای چهار هسته ای صورت می گیرد. سامسونگ بر خلاف مدل سال قبل، دو هسته دیگر به F8880 اضافه کرده تا اکنون فرآیندها با مکث کمتری انجام شوند.

سه بعدی

برای مشاهده عمق در یک تلویزیون سه بعدی، در واقع هر چشم باید اطلاعات متفاوتی را دریافت کند تا از این طریق ذهن رکب خورده و تصویر را سه بعدی ببیند. تکنولوژی پخش سه بعدی تصاویر به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود: اکتیو (Active) و پسیو (Passive).
کاربران سه بعدی های اکتیو باید از عینک های شاتر استفاده کنند. این عینک ها در داخل خود دارای یک باتری هستند و فرآیند آن ها بدین ترتیب است که لایه مسدود کننده آن ها با سرعت بالایی باز و بسته می شود. این باز و بسته شدن بدین معنی است که تصاویر و اطلاعاتی که برای مثال باید به چشم راست برسند، از دیدگاه چشم چپ پنهان می مانند (و بر عکس). این مهم نیاز به این دارد که تلویزیون با سرعت بالایی Refresh شود تا از این طریق به هر چشم حداقل ۶۰ فریم در ثانیه منتقل شود. در تصویر زیر می توانید چگونگی عملکرد عینک های شاتر در باز و بسته کردن لایه مسدود کننده را مشاهده نمایید :

در سوی دیگر، تکنولوژی پسیو عینک های پلاریزه را برای کاربرانش به همراه می آورد. در این تکنولوژی، تلویزیون دارای فیلتری است که هر خط از پیکسل ها را پلاریزه می کند. این فیلتر باعث می شود که خطوط عمودی به چشم راست برسد و چشم چپ نیز میزبان خطوط افقی باشد. عینک های پلاریزه در تفکیک این خطوط به چشمان کاربر کمک می کنند.

اگر بخواهیم عینک های این دو تکنولوژی را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بگوییم که طبیعتا عینک های پسیو به خاطر ماهیت بسیار ساده ای که دارند، از قیمتی فوق العاده ارزان بهره می برند و دارای وزن بسیار سبکی هستند. اما عینک های اکتیو به خاطر ساختار پیچیده تر و باتری داخلی خود، دارای قیمت گرانی هستند و وزن سنگین تری نیز دارند.
اما از لحاظ کیفیت برتری تا حدودی با تکنولوژی اکتیو است. هر یک از چشمان شما در سه بعدی های اکتیو، می توانند کیفیت 1080p را دریافت نمایند. اما در پسیو به علت پولاریزه شدن و حذف نیمی از خطوط برای هر یک از چشم ها، سهم هر قرنیه تنها ۱۹۲۰ × ۵۴۰ پیکسل خواهد بود. از سوی دیگر باید به این نکته اشاره کنیم که عینک های اکتیو تا حدودی از نور تصویر کم می کنند، که البته این موضوع بیشتر در تلویزیون های پلاسما ملموس به حساب می آید. در نهایت در بحث زاویه دید، یکبار دیگر اکتیو از پسیو پیشی می گیرد و رقیب قدیمی تر خود را پشت سر می گذارد.

تلویزیون هوشمند F8880 سامسونگ، از تکنولوژی اکتیو بهره می برد. سازنده کره ای در این بخش تلاش کرده تا عینک ها را به نحوی طراحی نماید تا وزن سنگین آن ها در مقایسه با عینک های پسیو، به نقطه ضعفی پر رنگ تبدیل نشود و باید بگوییم که سامسونگ در این راه موفق عمل کرده. چهار عینکی که همراه با F8880 عرضه می شوند، هر یک با باتری داخلشان تنها ۲۴ گرم وزن دارند و به خوبی بر روی سر سوار می شوند. معمولا برای افرادی با عینک طبی، عینک های ۳ بعدی تجربه مطلوبی را به همراه ندارند، اما در این مورد باید اعلام کنیم که حتی عینکی ها هم از آن راضی خواهند بود. باتری ساعتی این عینک ها طبق ادعای ساموسنگ تا ۱۵۰ ساعت تماشای تلویزیون دوام خواهد آورد.
F8880 همچنین قادر است تا ویدیو های عادی را نیز به تصاویر سه بعدی تبدیل نماید. فیلم های سه بعدی اصلی در واقع بدین صورت تولید می شوند که دو دوربین با زاویه ای تقریبا ۳۰ درجه از یک صحنه فیلمبرداری می کنند و سپس در مرحله ویرایش، این تصاویر بر روی یکدیگر قرار می گیرند. حال در سه بعدی سازی مصنوعی، تلویزیون سعی می کند این اختلاف زاویه را خودش در ویدیو ها به وجود آورد.
جالب است بدانید که این تلویزیون حتی صدا ها را نیز سه بعدی می کند. بدین معنا که میکرو کنترلر آن، تشخیص می دهد که کدام شی جلو تر است و کدام یک عقب تر، و سپس با ایجاد فاصله زمانی و پرتاب جهت دار صدا، آن را با تصویر سه بعدی تطبیق می دهد.

جمع بندی

تلویزیون ها هم مثل سایر دستگاه های دیجیتال این دوره و زمانه می روند تا لقب هوشمند را یدک بکشند. دیگر قرار نیست تنها دریافت کننده امواج شبکه های تلویزیونی منطقه ای باشند،‌ بلکه قرار است به عنوان قطب سرگرمی خانگی شما را با انواع محتوا، بازی، اطلاعات و اپلیکیشن های مختلف تغذیه نمایند.
این روزها بیشترین حجم خرید دستگاه های دیجیتال را تلفن های هوشمند و تبلت ها تشکیل می دهند زیرا در عصر پست پی سی کاربران دستگاه ها و محیطی شخصی تر را می پسندند. با این حال هنوز وقتی سخن از سرگرمی خانگی می شود، تلویزیون ها پادشاه هستند و دکوراسیون خانه بعد از تعیین محل آنها شکل می گیرد. البته بدون سرعت اینترنت مناسب تلویزیون های هوشمند چندان کاربردی نیستند.
سامسونگ برای رسیدن به هدفش یعنی ساختن یک قطب واقعی برای سرگرمی خانگی، با F8880 گامی جدی برداشته. طراحی زیبا و پیش رو، پورت ها و امکانات ارتباطی مختلف، کنترل از راه دور لمسی و مناسب کارکرد های مختلف، دوربین برای تشخیص ژست های حرکتی و البته چت تصویری، همگی در کنار کیفیت تصویر بسیار خوب و صدای مناسب قرار گرفته اند تا یک تلویزیون برجسته ساخته شود.


مدل ۴۶ اینچی این تلویزیون با قیمت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و مدل ۵۵ اینچی با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. مدل ۷۵ اینچی هم ماه آینده وارد بازار می شود و با قیمت ۳۰ میلیون تومان به فروش خواهد رسید.


نظرات در رابطه با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :