سینما خانگی 250000 دلاری


به لطف نمایش «شوالیه تاریکی به پا می خیزد» خوانندگان نارنجی آشنایی خوبی با تکنولوژی آیمکس دارند . حتما هم برخی آرزو کرده اند تا آن را تجربه کنند یا اینکه در خانه شان یک سینمای آیمکس راه بیندازند! خب، به نظر می رسد که دیگر داشتن سینمای خانگی ایمکس آرزویی دور و دست نیافتنی نباشد

به لطف نمایش «شوالیه تاریکی به پا می خیزد» خوانندگان نارنجی آشنایی خوبی با تکنولوژی آیمکس دارند . حتما هم برخی آرزو کرده اند تا آن را تجربه کنند یا اینکه در خانه شان یک سینمای آیمکس راه بیندازند! خب، به نظر می رسد که دیگر داشتن سینمای خانگی ایمکس آرزویی دور و دست نیافتنی نباشد.


شرکت IMAX Corp سازنده صفحات نمایش غول پیکر سینماها طی تفاهمنامه ای قرار است در دومین بازار بزرگ خود در دنیا (چین) دست به کار تولید سینما خانگی های تجملاتی و فوق العاده با کیفیت شود.

در یک همکاری تجاری ۵۰-۵۰ با شرکت سرمایه گذاری تکنولوژی چند رسانه ای TCL، از این پس سرمایه داران چینی شانس آن را خواهند داشت تا فیلم های پر فروش هالیوودی را روی صفحات عظیم آیمکس در خانه راحت خودشان به تماشا بنشینند. 

البته طبق خبرهای منتشره، قیمت این سیستم سینمای خانگی خارق العاده از ۲۵۰ هزار دلار شروع می شود. به گفته مدیرعامل IMAX، ریچارد گلفورد بازار هدف این شراکت تجاری بیشتر کشورهای هنگ کنگ، روسیه و منطقه خاورمیانه هستند. اما تمرکز اصلی آنها روی چین خواهد بود:

چین اکنون دومین بازار بزرگ ما در دنیا است و از نظر رشد هم سریع ترین بازار ما محسوب می شود. ما وقت زیادی صرف تمرکز بر بازار چین کرده ایم.
در حال حاضر ۱۶ درصد درآمد آیمکس از چین حاصل می شود و تا به اینجا ۱۳۱ سینمای آیمکس در این کشور راه اندازی شده اند.

همانند دیگر برندهای بین المللی، آیمکس هم به دنبال بهره برداری از اشتیاق چینی های فوق-ثروتمند برای در اختیار داشتن ابزارهای تجملاتی و تجربه های منحصر به فرد است. 

آیمکس و TCL امیدوارند از ۲۰۱۵ بتوانند سینمای خانگی لوکس خود را راهی بازار کنند. TCL پیش بینی می کند در چین تقاضا برای سینمای خانگی شان طی ۵ سال آینده ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت. البته آنها می گویند از هم اکنون بازار آماده فروش ۲۰۰۰ دستگاه از چنین سینمای خانگی فوق گرانی است.

نظرات در رابطه با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :