گردش علمی در کارخانه سازنده قاب ال سی دی سامسونگ در روسیه


گردش علمی یک کار جذاب و مفرح است! اگر شما هم مانند ما گردش عملی را دوست دارید بیایید نگاهی کوتاه به یک کارخانه تولید قاب های LCD بیاندازیم.


گردش علمی یک کار جذاب و مفرح است! اگر شما هم مانند ما گردش عملی را دوست دارید بیایید نگاهی کوتاه به یک کارخانه تولید قاب های LCD بیاندازیم. در سپتامبر سال 2008 بود که سامسونگ شعبه ی کارخانه سازنده قاب و پنل ال سی دی و پلاسمای تلویزیون و مانیتور های خود را در Kaluga واقع در کشور روسيه راه اندازی کرد. در حال حاضر تجهيزات موجود در اين کارخانه قادر به ساخت انواع پنل های ال سی دی و پلاسمای سامسونگ می باشد.


بسته هايی را که در تصوير مشاهده می کنید، مواد اولیه ساخت قاب ها هستند که از کشور کره به این واحد ساخت در روسیه فرستاده و حمل می شوند.
مواد اوليه فوق در این قسمت ذوب شده و پلاستيک فشره اوليه را جهت قالب گيری و فرم دهی تهيه می کنند.
اینجا واحد قالب گيری و فرم دهی کابين اصلی قاب ال سی دی و پلاسما است. وزن هر کابین در مرحله اول چندين تن تخمين زده می شود.
فریم اوليه ساخته شده به اين واحد منتقل می شود. ماشین آلات موجود در این واحد پلاستیک فشرده مایع را تحت فشاری معین جهت آماده سازی بستر اوليه برد الکترونيکی به این قاب اضافه می کنند. اين کار برای هر فريم تنها 2 دقيقه زمان می برد.
تمامی اين پروسه مکانيزه است و تنها اپراتور ها به صورت بصری فرايند ساخت را کنترل می کنند.
در اينجا هفت خوان رستم سپری شده و قاب نهايی که محصول دست ربات ها و ماشین آلات کره است آماده می شود.
در اين قسمت لوگوی سامسونگ بر روی قاب حک می شود.
اینجا واحد کنترل کيفی پنل ها و قاب های ساخته شده است. چکش های به جا مانده در تصویر نشان می دهد که احتمالا وقتی بعضی قطعات درست جا نمی روند با زور سر جایشان می نشینند!
به نظر می رسد که اين قاب و پنل از آزمایش های واحد کنترل کیفی برای ترک و ضربه سربلند بیرون آماده و مجوز ورود به قسمت بعدی را دريافت کرده است.
هر جز ساختاری در محفظه مخصوص خودش قرار می گیرد. تمام محفظه ها هم دارای چرخ هستند تا حمل و نقل شان آسان باشد. قاب ها در نهایت دقت و نظم در اين ریل های آبی رنگ جاسازی شده و به واحد کنترل کیفی نهایی منتقل می شوند.

نظرات در رابطه با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :